Playerlist

Playerlist

M – Mål
A – Assist
P – Point
SI – Skud imod
MI – Mål imod
RE – Redninger
V – Vunden
T – Tabt
GP – Kampe, inkl. playoff

– NHL tæller ikke playoff med i de officielle kampstatistikker
– Nedenstående tabel tæller dog alligevel playoff til danskernes samlede antal kampe
– Under topmenuen Danskerne listes statistikkerne opdelt mellem sæson > kampe > gamelogs
– Databasen opdateres løbende – typisk 1-2 gange inden sæsonens sidste kamp

Playerlist

SpillerMAPSIMIREVTGP
Frans Nielsen170307477000398522920
Lars Eller146192338000465371836
Mikkel Bødker124220344000347396743
Jannik Hansen116159275000366330696
Frederik Andersen00012572105411518247171418
Nikolaj Ehlers115149264000206184390
Oliver Bjorkstrand6874142000140127267
Peter Regin264571000114145259
Philip Larsen928370006487151
Patrick Russell055000282351
Nicklas Jensen336000161531
Oliver Lauridsen21300010616
Alexander True0440005712
Joachim Blichfeld000000123